Wat 200-uurs YTT’s op Bali echt kosten, inclusief kamers, maaltijden en toeslagen

Als je de prijzen van een 200-uurs yogadocentenopleiding op Bali vergelijkt, komen de cijfers op de website zelden overeen met wat je daadwerkelijk betaalt. De ene cursus vermeldt alleen lesgeld, de andere bundelt een privévilla, een derde noemt een bedrag dat maaltijden volledig uitsluit. Wij hebben op 3 november 2026 16 scholen op Bali die 200-uurs opleidingen aanbieden, op hun eigen websites gecontroleerd en alles genoteerd wat elke site vermeldde over prijs, inbegrepen items, groepsgrootte en accreditatie.

Dit artikel is voor iedereen die de YTT-prijzen op Bali vergelijkt en wil weten hoe een realistisch bedrag voor een gedeelde kamer met alle maaltijden eruitziet, en welke extra kosten er verschijnen nadat de aanbetaling is gedaan. We bespreken de gemiddelden, de prijsniveaus, de regionale verschillen en de kosten die buiten elk cursusgeld vallen, zoals het visum en de Yoga Alliance-registratie.

i

Wij organiseren zelf een opleiding

YMB Yoga School organiseert haar eigen 200-uurs opleiding in Klungkung, Oost-Bali. Om de onderstaande cijfers eerlijk te houden, zijn de prijzen van YMB uitgesloten van elk marktgemiddelde in dit artikel en apart weergegeven, in een eigen sectie.

Het korte antwoord

Bij de 13 scholen die het vermelden, kost een 200-uurs YTT met een gedeelde kamer en maaltijden gemiddeld US$2.227 (mediaan US$2.127), waarbij de middelste helft van de scholen tussen US$1.699 en US$2.750 rekent. Alleen lesgeld kost gemiddeld US$1.774, maar dat sluit de kamer en maaltijden uit waar de meeste studenten nog voor moeten betalen, dus de kosten van een yogadocentenopleiding op Bali op papier zijn zelden de kosten die je uiteindelijk betaalt.

Gemiddeld US$2.227
US$1.200US$2.000US$2.500US$3.790
Budget onder US$2.000Middenklasse US$2.000–2.499Premium US$2.500 en hoger

Acht dingen die we vonden

US$2.227

Opleiding met gedeelde kamer en alle maaltijden kost gemiddeld US$2.227, met de middelste helft tussen US$1.699 en US$2.750.

US$767

Prijzen voor alleen lesgeld onderschatten de werkelijke kosten met ongeveer US$767 zodra een gedeelde kamer en maaltijden zijn toegevoegd.

13 van 16

13 van de 16 scholen vermelden Yoga Alliance-registratie, dus controleer dit in plaats van het aan te nemen voor de rest.

US$805

Een privékamer kost gemiddeld US$805 meer dan een gedeelde kamer voor dezelfde 200-uurs cursus.

0 van 16

Geen enkele school van onze 16 omvat een meditatie-docentencertificering in de 200-uursprijs.

US$98/dag

All-inclusive prijzen voor een gedeelde kamer bedragen gemiddeld US$98 per dag, variërend van US$57–US$143.

5 van 16

Slechts 5 van de 16 scholen bevestigen dat luchthaventransfer is inbegrepen, waarbij 7 aangeven dat dit niet het geval is.

10 van 16

10 van de 16 scholen heten expliciet complete beginners welkom, twee geven aan van niet.

Hoeveel kost een 200-uurs YTT op Bali?

De meeste studenten betalen uiteindelijk ongeveer US$2.000 tot US$2.750 zodra een gedeelde kamer en maaltijden zijn meegerekend. Dat is het reële bereik om rekening mee te houden, in plaats van het laagste getal op een homepage.

Wat een 200-uurs opleiding op Bali kost, gedeelde kamer en maaltijden (13 scholen, US$, 2026–27)
Wat de prijs omvatGemiddeldMeest kost tussen
Opleiding, gedeelde kamer en maaltijdenUS$2.227US$1.699–2.750
MediaanUS$2.127—

Prijzen gecontroleerd op de eigen website van elke school op 3 november 2026. Volledig bereik over de 13 scholen: US$1.200–3.790.

De laagst geadverteerde prijs op deze zelfde sites bedraagt gemiddeld US$2.008, wat merkbaar lager ligt dan het cijfer voor een gedeelde kamer en maaltijden — een verschil dat we in de sectie ‘werkelijke prijs’ hieronder ontleden. Voor een bredere kijk op hoe Bali zich verhoudt tot andere bestemmingen, zie onze volledige YTT-kostenhandleiding.

Wat kun je krijgen voor je budget?

Budget-, middenklasse- en premiumcursussen verschillen minder in wat er wordt onderwezen en meer in extra’s zoals luchthaventransfer en openbaarmaking van groepsgrootte. Het verdelen van de 13 scholen die een prijs voor een gedeelde kamer en maaltijden publiceren in drie categorieën, laat zien wat elk niveau doorgaans omvat.

BUDGET
Onder US$2.000
5 van 13 scholen · US$1.504 gemiddeld
  • Luchthaventransfer inbegrepen bij 1 van de 5
  • Yoga Alliance vermeld bij 4 van de 5
  • Beginnervriendelijk bij 4 van de 5
MIDDENKLASSE
US$2.000–2.499
3 van 13 scholen · US$2.136 gemiddeld
  • Luchthaventransfer inbegrepen bij 2 van de 3
  • Yoga Alliance vermeld bij 2 van de 3
  • Beginnervriendelijk bij 2 van de 3
PREMIUM
US$2.500 en hoger
5 van 13 scholen · US$3.004 gemiddeld
  • Luchthaventransfer inbegrepen bij 1 van de 5
  • Yoga Alliance vermeld bij 4 van de 5
  • Beginnervriendelijk bij 2 van de 5

Meer betalen garandeert niet altijd luchthaventransfer of een gepubliceerde groepsgrootte. Over alle drie de niveaus laten de meeste scholen de transfer en groepsgrootte nog steeds weg van de pagina, wat betekent dat het de moeite waard is om hierover per e-mail te informeren, ongeacht de prijs.

Bali yoga teacher training cost: group yoga class during a 200-hour training
Groepsyogales tijdens een 200-uurs opleiding

YMB Yoga School in één oogopslag

Deze school organiseert haar 200-uurs opleiding vanuit Klungkung in Oost-Bali, een rustigere omgeving dan de Ubud-cluster waar de meeste scholen in onze review gevestigd zijn.

YMB Yoga School in één oogopslag

Wij organiseren yogadocentenopleidingen in Klungkung, Oost-Bali, dus het is eerlijk om u te laten zien waar wij staan voordat u verder leest. Dit zijn onze actuele prijzen en volgende startdata, gelezen van onze eigen cursuspagina’s op 3 november 2026. Ze zijn niet opgenomen in enig gemiddelde op deze pagina.

YMB Yoga School: all-inclusive prijzen per kamer (US$, early-bird met reguliere prijs eronder)
CursusDuurGedeelde kamerPrivékamerPer dag (gedeeld)Volgende start
200-uurs opleiding21 dagenUS$1.450regulier US$2.199US$1.900regulier US$3.000Ongeveer US$691 – 21 december 20262 plaatsen over

Elk pakket omvat uw kamer (gedeeld of privé) voor de gehele cursus, drie vegetarische maaltijden per dag, kruidenthee en sappen, een enkele transfer van Denpasar luchthaven (DPS), het cursusboek en materialen, een 1-uur Balinese massage en culturele excursies. Niet inbegrepen: vluchten, visum, wasservice en persoonlijke uitgaven.

✓ Yoga Alliance Geregistreerde Yogaschool✓ Drie vegetarische maaltijden per dag✓ Enkele luchthaventransfer (DPS)✓ 1-uur Balinese massage✓ Cursusboek, matten en props✓ Maandelijkse startdata✓ 2 theorie + 1 praktijkexamen✓ 20% aanbetaling, rest bij aankomst

Deze school is een Yoga Alliance Geregistreerde Yogaschool (RYS), en afgestudeerden van de 200-uurs cursus kunnen zich individueel aanmelden als RYT-200. Volledige details staan op de 200-uurs Yogadocentenopleiding op Bali pagina.

Waarom is de geadverteerde prijs niet de werkelijke prijs?

Het getal op de homepage is vaak alleen lesgeld, terwijl het bedrag dat je daadwerkelijk betaalt een kamer en maaltijden voor drie weken omvat. Bij de 5 scholen die beide cijfers publiceren, is de prijs voor alleen lesgeld gemiddeld US$767 lager dan de prijs voor een gedeelde kamer en maaltijden voor dezelfde cursus.

Geadverteerde prijs versus werkelijke kosten gedeelde kamer, Bali 200-uurs YTT’s (US$, 2026–27)
SchooltypeGeadverteerdGedeelde kamer + maaltijdenVerschil
Alleen lesgeld (n=5)US$1.774US$2.541+US$767
Laagst geadverteerde prijs, alle scholen (n=13 gematcht)US$2.008US$2.227+US$295 (gemiddeld)

Cijfers zijn het gemiddelde van de vermelde prijzen op de eigen website van elke school, gecontroleerd op 3 november 2026.

!

Lees de kleine lettertjes voordat je prijzen vergelijkt

Bij de 13 scholen waar beide cijfers bestaan, onderschat de laagst geadverteerde prijs de prijs voor een gedeelde kamer en maaltijden met gemiddeld US$295. Een prijs die er op een zoekpagina als de goedkoopste optie uitziet, kan midden in het peloton blijken te liggen zodra een kamer en eten zijn toegevoegd.

Wat houdt ‘all-inclusive’ eigenlijk in?

‘All-inclusive’ betekent niet hetzelfde bij elke school. Zelfs op sites die de term gebruiken, variëren de details van ophalen, maaltijden en accreditatie.

  • Gedeelde kamer: de basis waarop de meeste all-inclusive prijzen zijn gebouwd; 13 van de 16 scholen vermelden direct een prijs voor een gedeelde kamer.
  • Maaltijden: van de 5 scholen die een dagelijks aantal vermelden, is het gemiddelde 2,8 maaltijden per dag, waarbij de meeste 3 aanbieden.
  • Luchthaventransfer: bevestigd inbegrepen bij slechts 5 van de 16 scholen; 7 vermelden dat het niet is inbegrepen, en 4 zeggen niets.
  • Yoga Alliance-registratie: vermeld door 13 van de 16 scholen, zodat afgestudeerden zich daar individueel kunnen aanmelden voor RYT-200.

Als een vermelding geen maaltijden per dag of ophaalservice specificeert, is het de moeite waard om te e-mailen voordat je boekt, in plaats van uit te gaan van het meest royale wat ‘all-inclusive’ zou kunnen betekenen.

Wat is niet inbegrepen in de prijs?

Zelfs een echt all-inclusive cursusgeld laat verschillende overheids- en professionele kosten erbuiten. Deze zijn voor bijna elke student hetzelfde, ongeacht welke school ze kiezen.

  • Indonesië visum bij aankomst: IDR 500.000 (ongeveer US$28 tegen huidige koersen) voor een verblijf van 30 dagen, eenmaal verlengbaar voor nog eens IDR 500.000.
  • Bali toeristenbelasting: IDR 150.000 per bezoek, apart te betalen van het visum.
  • Yoga Alliance RYT-200 registratie: US$115 in het eerste jaar (een aanmeldingskosten van US$50 plus US$65 jaarlijkse contributie), daarna US$65 per jaar.
  • Aansprakelijkheidsverzekering voor docenten: ongeveer US$60 per jaar voor studenten die nog in opleiding zijn, oplopend tot ongeveer US$179 per jaar zodra ze lesgeven voor inkomen.

Geen van de 16 scholen die we hebben beoordeeld, neemt de Yoga Alliance-registratiekosten of verzekering op in de cursusprijs — die worden door de afgestudeerde rechtstreeks aan Yoga Alliance en een verzekeraar betaald.

Zijn er verborgen kosten of kaartkosten?

Kaart- en PayPal-toeslagen zijn de meest voorkomende verborgen kosten die we vonden, hoewel de meeste scholen ze helemaal niet vermelden. Slechts 1 van onze 16 scholen vermeldt een kaarttoeslag op haar eigen site, van 5%.

!

Controleer de betaalpagina, niet alleen de prijspagina

Een bredere beoordeling van 29 scholen op Bali wees uit dat 8 daarvan een kaart-, PayPal- of andere betalingskosten van 3% tot 8% bovenop de geadverteerde prijs rekenen. Op een saldo van US$2.000 voegt een kaarttoeslag van 8% US$160 toe — de moeite waard om naar te vragen, en de moeite waard om te vragen of een bankoverschrijving dit vermijdt.

Hoeveel zakgeld heb je nodig op Bali?

De dagelijkse kosten op Bali variëren sterk, afhankelijk van hoe je eet en je verplaatst. Een maaltijd in een warung en een maaltijd in een middenklasse restaurant liggen aan zeer verschillende uiteinden van de schaal.

Dagelijkse kosten op Bali buiten het cursusgeld (US$, bij benadering)
ItemLaagHoog
Hostel slaapzaalbedUS$6US$10
Middenklasse guesthouse kamerUS$25US$50
Warung maaltijdUS$1.50US$3
Middenklasse restaurant maaltijdUS$6US$14
Scooterhuur (per dag)~US$4.40~US$7.70
Auto met chauffeur (per dag, 8–10 uur met brandstof)US$40US$80

Cijfers van onafhankelijke Bali reiskostenbronnen, niet van de 16 beoordeelde scholen. Scooterhuur omgerekend van IDR 80.000–140.000 tegen 1 USD = 18.145 IDR.

Het seizoen beïnvloedt ook de prijzen. Het hoogseizoen (juli-augustus en december) voegt naar schatting 30-60% toe aan de accommodatiekosten, terwijl het regenseizoen (november tot maart) naar schatting 20-35% goedkoper is – iets om rekening mee te houden naast je trainingsdata.

A local warung meal, a daily Bali cost
Een lokale warung maaltijd, een dagelijkse kostenpost op Bali

Wat voegt een privékamer toe boven een gedeelde kamer?

Een privékamer tijdens een 200-uurs opleiding kost gemiddeld US$805 meer dan een gedeelde kamer, gebaseerd op de 11 scholen die beide prijzen publiceren. Het verschil varieert per school, waarbij de middelste helft tussen US$526 en US$1.060 ligt.

Prijzen gedeelde versus privékamer, Bali 200-uurs YTT’s (US$)
MetriekGedeelde kamer + maaltijdenPrivékamer + maaltijdenVerschil
Gemiddeld (alle 16)US$2.227US$3.122+US$895
Gemiddeld (11 scholen met beide cijfers)——+US$805
Middelste helft van het verschil——+US$526 tot +US$1.060

Gemiddelden van 13 scholen (gedeeld) en 11 scholen (privé) die een 200-uursprijs met maaltijden vermelden, gecontroleerd op 3 november 2026.

Op regionaal niveau kosten privékamers in Ubud gemiddeld US$2.682 tegenover US$1.995 voor gedeelde kamers – een vergelijkbaar verschil. Als je overweegt om de trainingsduur te verlengen in plaats van de kamer te upgraden, behandelt onze pagina over de 300-uurs Yogadocentenopleiding op Bali de volgende stap.

Hoe lang duurt de opleiding, en hoeveel vrije dagen?

Een 200-uurs cursus op Bali duurt gemiddeld 21 dagen, wat overeenkomt met het gangbare 21-nachten formaat dat is ontworpen om binnen een 30-dagen visum bij aankomst te passen. Van de 11 scholen die de duur vermelden, is de mediaan 21 dagen en de middelste helft duurt 21 tot 23,5 dagen.

Duur van de opleiding, Bali 200-uurs YTT’s (11 scholen)
DuurGemiddeldMediaanBereik
Dagen22.52120–29

Gebaseerd op de vermelde cursusduur op de eigen website van elke school, gecontroleerd op 3 november 2026.

Vrije dagen worden zelden gepubliceerd. Slechts 1 van de 16 scholen vermeldt een cijfer, namelijk 3 vrije dagen gedurende de cursus — nuttig als referentiepunt, maar niet iets om elders aan te nemen zonder te vragen.

Hoeveel studenten zitten er in een trainingsgroep?

De groepsgroottes die we vonden variëren van 10 tot 20 studenten, hoewel de meeste scholen helemaal geen cijfer publiceren. Van de 5 die wel een maximum vermelden, is het gemiddelde 15,6 en de mediaan 15.

Maximale groepsgrootte, Bali 200-uurs YTT’s (5 scholen)
Max groepsgrootteGemiddeldMediaanBereik
Studenten15.61510–20

Gebaseerd op de vermelde maximale groepsgrootte op de eigen website van elke school, gecontroleerd op 3 november 2026. 11 van de 16 scholen publiceren dit cijfer niet.

Als een kleine groep belangrijk voor je is, is het de moeite waard om direct te vragen — de afwezigheid van een gepubliceerd nummer vertelt je niet of een cursus met 8 of 30 studenten wordt gegeven.

Kunnen complete beginners deelnemen aan een Bali YTT?

Ja, bij de meeste scholen. 10 van de 16 die we hebben beoordeeld, vermelden expliciet dat ze complete beginners verwelkomen, terwijl 2 aangeven van niet, en de overige 4 er op geen van beide manieren op ingaan. Als je nieuw bent met yoga, bevestig dit dan schriftelijk in plaats van aan te nemen, aangezien twee scholen in onze set expliciet aangeven dat enige eerdere praktijk wordt verwacht.

  • Beginnervriendelijk, vermeld: 10 van de 16 scholen.
  • Niet beginner-vriendelijk, vermeld: 2 van de 16 scholen.
  • Niet vermeld: 4 van de 16 scholen — de moeite waard om direct te bevestigen voordat je boekt.

Is de cursus geregistreerd bij Yoga Alliance?

Ja, bij de meeste scholen die we hebben gecontroleerd. 13 van de 16 vermelden Yoga Alliance-registratie als een Geregistreerde Yogaschool (RYS), wat de status is die hun afgestudeerden in staat stelt zich individueel aan te melden voor RYT-200.

Deze school is een Yoga Alliance Geregistreerde Yogaschool (RYS). Afgestudeerden van de 200-uurs cursus kunnen zich individueel aanmelden als RYT-200 bij Yoga Alliance, waarbij de registratiekosten apart door de student worden betaald.

Bekijk data en prijzen

Het is de moeite waard om de terminologie op te merken: de school heeft de RYS-status, terwijl de individuele docent de RYT-status heeft na registratie. De 3 scholen in onze review die hun registratiestatus niet vermelden, zijn niet noodzakelijk ongeregistreerd — ze zijn gewoon onduidelijk op hun eigen site, dus het is de moeite waard om direct te vragen. Voor een diepere kijk op wat registratie inhoudt, zie onze gids voor 200-uurs yogadocenten certificering.

Verandert de regio de prijs: Ubud vs Canggu vs Oost-Bali?

Ja, merkbaar. Ubud, de meest voorkomende locatie in onze review met 7 van de 16 scholen, kost gemiddeld US$1.995 voor een gedeelde kamer en maaltijden — ruim onder de Canggu-school in onze set met US$3.790.

Prijs gedeelde kamer, all-inclusive per regio, Bali 200-uurs YTT’s (US$)
RegioGemiddelde prijs gedeelde kamern
Oost-BaliUS$1.3781
UbudUS$1.9956
Bali (niet gespecificeerd)US$2.6251
TabananUS$3.0001
CangguUS$3.7901

Gebaseerd op vermelde prijzen voor gedeelde kamers, all-inclusive op de eigen website van elke school, gecontroleerd op 3 november 2026.

Het patroon geldt ook voor privékamers: Ubud kost gemiddeld US$2.682, tegenover US$4.590 voor de school in Canggu en US$4.500 voor de school in Tabanan. De cluster van scholen in Ubud biedt meer prijskeuze, simpelweg omdat er meer te vergelijken zijn.

Ubud, the most common YTT region in Bali
Ubud, de meest voorkomende YTT-regio op Bali

Wanneer moet je boeken: visum, seizoen en data?

De meeste reizigers komen Bali binnen met een 30-dagen visum bij aankomst, dat IDR 500.000 kost en eenmaal verlengd kan worden voor nog eens 30 dagen tegen dezelfde kosten, volgens de officiële e-visumrichtlijnen van Indonesië. Een 21-daagse trainingsformat, de meest voorkomende duur in onze review, past comfortabel binnen dat ene 30-dagen venster zonder dat een verlenging nodig is.

Visum- en toegangskosten voor Bali, 2026–27
ItemKosten / duur
Visum bij aankomst (30 dagen)IDR 500.000 (~US$28)
Eenmalige verlenging (+30 dagen)IDR 500.000 (~US$28)
Bali toeristenbelasting (per bezoek)IDR 150.000 (~US$8)

Gebaseerd op de officiële visum- en toeristenbelastingrichtlijnen van Indonesië.

Het seizoen is ook belangrijk. Het droge seizoen op Bali loopt grofweg van april tot oktober, en in de piekmaanden (juli-augustus, december) kunnen de accommodatieprijzen ver boven het regenseizoen liggen. Een extra nacht of twee boeken voordat de training begint, buiten de pakketprijs, geeft tijd om te herstellen van een langeafstandsvlucht voordat de vroege ochtenden beginnen.

Live van ymbyoga.com · 3 november 2026
Volgende 200-uurs trainingsdata bij YMB
Boek een plaats
DataDuurGedeelde kamerPrivékamerBeschikbaarheid
1 – 21 december 202621 dagenUS$1.450US$1.9002 plaatsen over
1 – 21 januari 202721 dagenUS$1.450US$1.9003 plaatsen over
1 – 21 februari 202721 dagenUS$1.450US$1.9003 plaatsen over
1 – 21 maart 202721 dagenUS$1.450US$1.9002 plaatsen over
1 – 21 april 202721 dagenUS$1.450US$1.9004 plaatsen over
1 – 21 mei 202721 dagenUS$1.450US$1.9003 plaatsen over

Early-bird prijzen; reguliere prijzen zijn US$2.199 (gedeeld) en US$3.000 (privé). Getoonde plaatsen zijn die welke vandaag op onze cursuspagina staan vermeld.

Waarom omvat geen enkele 200-uursprijs meditatiecertificering?

Meditatie en pranayama worden in bijna elk 200-uurs curriculum onderwezen, maar geen van de 16 scholen die we hebben beoordeeld, verkoopt het als een aparte certificering binnen die prijs — 9 zeggen expliciet dat het niet is inbegrepen, en de rest vermeldt het simpelweg niet.

i

Onderwezen, maar niet apart gecertificeerd

Dit patroon geldt over de hele linie, ook bij de school die wij runnen, waar meditatie, pranayama en mantra zingen deel uitmaken van het dagelijkse rooster en het 200-uurs curriculum, maar niet worden uitgegeven als een op zichzelf staand meditatie-docentencertificaat. Als een aparte meditatiecertificering belangrijk voor je is, is het de moeite waard om een school direct te vragen, aangezien geen van de 16 die we hebben gecontroleerd het gebundeld in de 200-uursprijs aanbiedt.

YMB Yoga School versus het marktgemiddelde

De early-bird prijzen van deze school liggen onder het marktgemiddelde dat we hebben berekend op basis van de andere 16 scholen, hoewel de vergelijking de moeite waard is om te lezen met de inbegrepen items in gedachten, in plaats van alleen de prijs.

YMB versus het marktgemiddelde van 16 scholen, 200-uurs opleiding (US$)
MetriekMarktgemiddelde (16 scholen)YMB 200-uur (gedeelde kamer, early bird)
Gedeelde kamer + maaltijdenUS$2.227US$1.450
Kosten per dag (gedeelde kamer)US$98/dag~US$69/dag
Luchthaventransfer inbegrepen5 van 16 scholenInbegrepen (enkele reis, DPS naar school)

De reguliere (niet-early-bird) prijs voor een gedeelde kamer bij YMB is US$2.199. De cijfers van YMB zijn niet opgenomen in de marktgemiddelden die elders in dit artikel zijn berekend.

i

YMB is uitgesloten van de bovenstaande gemiddelden

Elk marktcijfer in dit artikel — het gemiddelde van US$2.227, het cijfer van US$98 per dag en het aantal luchthaventransfers — is uitsluitend berekend op basis van de andere 16 scholen. De eigen prijzen van deze school worden hier apart weergegeven, zodat de vergelijking transparant is in plaats van verwerkt in de marktcijfers.

Is een Bali YTT de kosten waard?

Het hangt ervan af wat er daadwerkelijk is inbegrepen zodra je de kosten toevoegt die buiten het cursusgeld vallen. Een korte checklist maakt de vergelijking gemakkelijker tussen scholen die dingen anders prijzen.

  1. Controleer wat de prijs daadwerkelijk omvat: kamertype, aantal maaltijden per dag, en of luchthaventransfer is bevestigd in plaats van aangenomen.
  2. Bevestig de Yoga Alliance-status direct: vraag of de school een Geregistreerde Yogaschool (RYS) is en of de kwalificatie leidt tot RYT-200 registratie.
  3. Voeg de kosten buiten het cursusgeld toe: het Indonesische visum (IDR 500.000), de Bali toeristenbelasting (IDR 150.000), Yoga Alliance registratie (US$115 in het eerste jaar) en verzekering (US$60–179 per jaar).
  4. Vergelijk de prijs per dag, niet alleen de hoofdprijs: door de prijs voor een gedeelde kamer en maaltijden te delen door de cursusduur, kun je een cursus van 20 dagen vergelijken met een cursus van 29 dagen op gelijke voorwaarden.

Zodra die stappen zijn voltooid, is de ‘goedkoopste’ vermelding op een zoekpagina vaak niet de goedkoopste reële optie — en de betere vergelijking is vaak tussen twee of drie geselecteerde scholen in plaats van de volledige markt. Als je hulp wilt bij het doorrekenen van de cijfers voor een specifieke cursus, kun je contact opnemen met YMB Yoga School.

Completing a 200-hour yoga teacher training
Een 200-uurs yogadocentenopleiding afronden

Veelgestelde vragen

Wat zijn de gemiddelde kosten van een 200-uurs YTT op Bali?

Bij de 13 scholen in onze review die een prijs voor een gedeelde kamer met alle maaltijden vermelden, is het gemiddelde US$2.227, waarbij de middelste helft van de scholen tussen US$1.699 en US$2.750 rekent (16 scholen gecontroleerd, 2026-11-03).

Is de Yoga Alliance registratiekosten inbegrepen in de prijs?

Nee. Cursusgelden dekken de opleiding zelf; de Yoga Alliance registratiekosten worden apart betaald door de afgestudeerde, ongeveer US$115 in het eerste jaar (een aanmeldingskosten van US$50 plus US$65 jaarlijkse contributie).

Zijn vluchten en visum inbegrepen in de cursusprijs?

Nee, bij geen van de 16 beoordeelde scholen. Reken op IDR 500.000 voor het 30-dagen visum bij aankomst in Indonesië plus IDR 150.000 voor de toeristenbelasting van Bali, bovenop de vluchten.

Is een privékamer veel duurder?

Ja. Van de 11 scholen die beide prijzen publiceren, kost een privékamer gemiddeld US$805 meer dan een gedeelde kamer voor dezelfde 200-uurs cursus.

Omvatten alle scholen luchthaventransfer?

Nee. Slechts 5 van de 16 scholen die we hebben gecontroleerd, bevestigen dat luchthaventransfer is inbegrepen, terwijl 7 aangeven van niet, en de rest zegt niets.

Kunnen beginners een 200-uurs YTT op Bali doen?

Ja, bij de meeste scholen. 10 van de 16 die we hebben beoordeeld, heten expliciet complete beginners welkom, terwijl 2 aangeven van niet — altijd direct bevestigen voordat je boekt.

Hoe we dit onderzoek hebben uitgevoerd

  • Wat we hebben gecontroleerd: 16 scholen (een 200-uurs yogadocentenopleiding op Bali, één rij per school), één per website. We vonden ze via Google-zoekopdrachten voor dit onderwerp en op de vergelijkings- en directorypagina’s die hiervoor ranken.
  • Waar de cijfers vandaan komen: de eigen website van elke school (de hoofdpagina plus maximaal twee pagina’s over prijzen, data of veelgestelde vragen), gelezen op 3 november 2026. Een waarde werd alleen behouden als de exacte woorden op de pagina verschenen; 29 waarden die niet konden worden bevestigd, werden weggelaten.
  • Welke prijs: de reguliere prijs voor de volgende instroom. Early-bird en tijdelijke kortingen werden weggelaten waar beide werden getoond.
  • Gemiddelden: eenvoudige gemiddelden van de prijs van elke school voor die optie. ‘Meest kost tussen’ is de middelste helft van de prijzen (25e tot 75e percentiel); bereiken tonen de laagste en hoogste. Elk cijfer werd in code berekend, niet geschat.
  • Valuta: omgerekend naar Amerikaanse dollars tegen open.er-api.com koersen van dinsdag 3 november 2026 (1 USD = 18.145 IDR, 1 EUR = 1.119 USD, 1 GBP = 1.341 USD).
  • Onze eigen school is uitgesloten van elk gemiddelde en apart weergegeven, met prijzen die live van onze cursuspagina’s zijn gelezen.
  • Beperkingen: prijzen veranderen, kamertypes verschillen, en niet elke school publiceert elk detail, dus ‘niet vermeld’ tellingen worden getoond. Dit is een steekproef van de scholen die we konden verifiëren, niet elke school die bestaat.
Bronnen die we hebben gecontroleerd (14 gidsen en officiële pagina’s plus 16 schoolwebsites)

Citeer deze pagina

YMB Yoga School (2026). Kosten Yogadocentenopleiding Bali: Een Gegevensanalyse van 16 Scholen voor 2026–27 Wat 200-uurs YTT’s op Bali echt kosten, inclusief kamers, maaltijden en toeslagen Gegevens gecontroleerd op 3 november 2026. https://ymbyoga.com/bali-yoga-teacher-training-cost/

U bent welkom om deze cijfers te citeren met een link naar deze pagina. Voor de school-per-school gegevens erachter, neem contact met ons op.

WhatsApp